We wtorek 22 grudnia odbyło się w Szkole Podstawowej w Różańsku przedstawienie jasełkowe pt. "Jezusa narodzonego wszyscy witamy". W spektaklu wystąpiło czternaścioro przedszkolaków, którym towarzyszył 10-osobowy chór uczniów i uczennic ze wszystkich pozostałych klas. Nad całością przedsięwzięcia czuwała Nina Ostry.

Jasełka to nie tylko okazja do przybliżenia dzieciom zwyczajów bożonarodzeniowych, czy kultywowania wielowiekowych tradycji (pierwsze w historii jasełka miał wystawić sam św. Franciszek z Asyżu już w 1223 roku!). To przede wszystkim rozwijanie indywidualnych predyspozycji i talentów, wyzwalanie ekspresji twórczej, czy kształcenie umiejętności pracy zespołowej i branie odpowiedzialności za wspólne działanie.

Jeżeli chcielibyście zobaczyć efekty pracy naszych milusińskich, to będziecie mieli taką okazję już środę 6 stycznia 2016 r. Przedstawienie zostanie bowiem powtórzone tegoż dnia o godz. 12:30 w ramach mszy świętej w kościele w Różańsku (Święto Trzech Króli).

Warto nadmienić, że na potrzeby spektaklu - w ramach projektowi "Centrum Aktywności Lokalnej w Różańsku" - za kwotę ponad 400 złotych zakupione zostały profesjonalne stroje dla małych aktorów (m.in. stroje trzech króli, pastuszków, krakowianki, Maryi). Pozostaną one na stanie szkoły i będą mogły służyć dzieciom w kolejnych latach.

 

   
Serwis informacyjny www.nasze.rozansko.pl powstał w ramach projektu "Centrum Aktywności Lokalnej w Różańsku"
współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich