W sobotę 5 września obył się w Różańsku 1. Zachodniopomorski Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. W zawodach zorganizowanych przez tutejsze Koło Gospodyń Wiejskich przy wsparciu Koła Chłopów Wiejskich i Polskiej Fundacji Społeczeństwa Przedsiębiorczego udział wzięło niemal 30 KGW z całego regionu zachodniopomorskiego!

Kobiece drużyny rywalizowały w ośmiu konkurencjach wymagających wszechstronnych umiejętności i talentów. Na śpiewaniu i kulinariach począwszy, a na strzelaniu z wiatrówki i „ciskaniu klockiem” skończywszy.
Laur zwycięstwa przypadł Kołu Gospodyń Wiejskich w Mielęcinku. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich „Ko-bitka” w Ładzinie. Na podium znalazło się również Koło Gospodyń Wiejskich „Różyczki” z Nawrocka. W ręce dziesiątki najlepszych kół trafiły nagrody o łącznej wartości niemal 4 tysięcy złotych. Wszyscy otrzymali także okolicznościowe dyplomy i pakiety gadżetów promocyjnych.

Impreza była również okazją odwiedzenia ciekawych stoisk wystawienniczych. Na kibiców, mieszkańców i przyjezdnych gości czekały stoiska z rękodziełem artystycznym, na których można było podziwiać np. wyroby z wikliny, czy piękne obrazy. Łasuchy z kolei mogły spróbować przepysznych lokalnych produktów kulinarnych. Podczas wydarzenia zaprezentowały się m.in. Nadleśnictwo Różańsko oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Pomysł organizacji turnieju zrodził się w naszym kole. Zależało nam głównie na wspólnym spotkaniu, wzajemnym poznaniu się i integracji – informują organizatorki, dodając, że impreza na pewno będzie kontynuowana w kolejnych latach.

Patronat honorowy nad Turniejem objęli Olgierd Kustosz - Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Andrzej Potyra – Starosta Powiatu Myśliborskiego, Wojciech Konarski – Starosta Powiatu Gryfińskiego oraz Grzegorz Kulbicki – Burmistrz Dębna.

Wydarzenie odbyło się dzięki dofinansowaniu z marszałkowskiego „Programu Społecznik”.

[Zobacz relację video]

   
Serwis informacyjny www.nasze.rozansko.pl powstał w ramach projektu "Centrum Aktywności Lokalnej w Różańsku"
współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich