9 stycznia 2020 r. odbyło się zebranie sprawozdawcze z pierwszego aktywnego roku działalności Koło Gospodyń Wiejskich w Różańsku.

W 2019 r. panie pozyskały fundusze na łączną kwotę 29582 zł. Były to zarówno dotacje, składki członkowskie, darowizny jak i środki z działalności zarobkowej.

Środki te pozwoliły na organizację m.in.:

  • Dnia Kobiet,
  • Dnia Matki,
  • imprezy pt "Początek Lata",
  • Wielkiego Pikniku Rodzinnego,
  • Dożynek,
  • Rajdu Pieszego.

Został także zakupiony sprzęt, który pozwala na kompleksową obsługę imprez (np. namiot, stoły, krzesła, warnik, bemary, maszyny do waty cukrowej i do popcornu, frytkownica, termos na żywność, itd.)

Łączna kwota wydatkowanych środków to 17458,64 zł
Z kolei nadwyżka w wysokości 12123,36 zł zasiliła budżet stowarzyszenia na 2020 r.

Na 2020 r. Koło Gospodyń Wiejskich w Różańsku zaplanowało m.in.:
- wyjazd do kina (odbył się 4 stycznia),
- wyjazd na kręgle z okazji Dnia Kobiet (7 marca),
- Rajd Rowerowy (1 maja),
- Dzień Matki,
- Dzień Dziecka
- Wielki Piknik Rodzinny
- udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym w Dębnie.

W tym roku realizowane będą również co najmniej dwa ciekawe przedsięwzięcia, na które Koło pozyskało dotacje na łączną kwotę 14000 zł z marszałkowskiego "Programu Społecznik".

Projekt "Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz..." realizowany będzie od maja do czerwca br., a jego celem będzie promocja zdrowia i zdrowego trybu życia oraz popularyzacja wiedzy w zakresie profilaktyki chorób cywilizacyjnych. Odbędą się: zajęcia z aqua-aerobiku na basenie w Gorzowie Wlkp., warsztaty z dietetykiem, czy szkolenie z ratownikiem medycznym. Ponadto do Różańska przyjedzie mobilne laboratorium medyczne, w ramach którego każdy będzie mógł zbadać swoją krew pod kątem poziomu cukru i lipidów oraz uzyskać poradę medyczną. Nadbudową do projekty będzie natomiast konkurs kulinarny na zdrowe i dietetyczne potrawy.

Kolejnym przedsięwzięciem, którego podejmą się panie, będzie Turniej Kół Gospodyń Wiejskich pod hasłem: "SIŁA JEST KOBIETĄ!". Wydarzenie zostało zaplanowane na 25 lipca. Udział w nim weźmie co najmniej 50 kół z ościennych powiatów województwa zachodniopomorskiego. Panie staną do rywalizacji w konkurencjach m in.: sportowych, kulinarnych, sprawnościowych i muzycznych. W ręce zwycięskich kół trafi mnóstwo praktycznych nagród (bemary, warniki, garnki, stoły cateringowe, krzesła itp.).

   
Serwis informacyjny www.nasze.rozansko.pl powstał w ramach projektu "Centrum Aktywności Lokalnej w Różańsku"
współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich