W dniach 5-7 lipca 2018 odbył się na stawie rybnym przy ośrodku "W Sam Las" w Barnówku turniej wędkarski seniorów w wędkarstwie spławikowym pod hasłem "Nestor Wędkarstwa".

W czwartek i piątek odbyły się elmiminacje, natomiast w sobotę - wielki finał. W zawodach wzięło udział blisko 30 zawodników w wieku 60+ z Różańska, Chłopowa, Cychr, Sarbinowa i Karska. W finale walczyło zaś 14 najlepszych. Zwyciężył wędkarz, który w określonym czasie (120 minut) złowił ryby o największej masie (pomiar wykonany wagą elektroniczną).

I miejsce zajął - Wiesław Sypko (Różańsko) - połów 2,95 kg
II miejsce zajął - Andrzej Kisiel (Różańsko) - połów 1,65 kg
III miejsce zajął - Stanisław Maciejewski (Karsko) - połów 0,725 kg

W ręce zwycięzców trafił profesjonalny sprzęt wędkarski o łącznej wartości ok 500 zł. Mistrzowie zostali ponadto uhonorowani okolicznościowymi statuetkami z wizerunkiem ryby.

Finałem zawodów był smaczny poczęstunek.

Organizatorem przedsięwzięcia była Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego wspierana przez Stowarzyszenie Koło Chłopów Wiejskich w Różańsku.

Zrealizowany turniej to jedno z działań projektu „Pora Seniora w powiecie myśliborskim” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 oraz Powiatu Myśliborskiego.

   
Serwis informacyjny www.nasze.rozansko.pl powstał w ramach projektu "Centrum Aktywności Lokalnej w Różańsku"
współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich