W dniach 17-21 sierpnia 35 uczniów uczestniczyło w półkoloniach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Różańsku. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane przez Gminę Dębno.

Pierwszego dnia odbył się rajd rowerowy do Pszczelnika. Uczestnicy zostali zapoznani z historią Pomnika Lotników Litewskich.

W drugim dniu zajęć półkolonii uczestnicy pojechali do Niechorza. Zwiedzali Park Miniatur Latarni Morskich oraz plażowali nad morzem.

W trzecim dniu zajęć półkolonii uczestnicy brali udział w seansie filmowym „Mały książę” w Gorzowie. Wycieczkę zakończyli w Mac Donalds.

W czwartym dniu udali się na wycieczkę do Bio gospodarstwa w Czelinie, poznali zasady ekologicznego sposobu prowadzenia gospodarstwa i znaczenia ekologii dla jakości produkowanej żywności, karmili daniele, muflony, jelenie, dziki, dzikie króliki, konie, kuce i bawili się z animatorami, odbyło strzelanie z łuku, rzucanie nożykami do celu, jazda na kucykach, polowanie na wieloryba, łowienie rybek.

Dużą atrakcją dla uczestników było spotkanie z reniferem Rudolfem –bohaterem wielu reklam telewizyjnych. Na zakończenie półkolonii odbyła się piesza wędrówka w okolice jeziora Zielin. Odbyło się spotkanie z przedstawicielem Nadleśnictwa Różańsko, który opowiedział uczestnikom o walorach przyrodniczych najbliższej okolicy.

Całość przedsięwzięcia odbyła się dzięki pracy wolontariuszy opiekunów i kierownika kolonii.

źródło: www.szkola.rozansko.pl

   
Serwis informacyjny www.nasze.rozansko.pl powstał w ramach projektu "Centrum Aktywności Lokalnej w Różańsku"
współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich